Výprava k 100 letům našeho střediska

Minulou sobotu 11.9.2021 proběhla první akce k oslavám 100 let našeho střediska.

Výprava začala v České Lípě na vlakovém nádraží, odkud jsme se přesunuli do Zahrádek, kde byla výprava oficiálně zahájena. V zámeckém parku pak proběhlo seznamovací kolečko, kde se všichni účastníci mohli seznámit, protože tato výprava byla nejen celostředisková, ale mohli se jí zúčastnit bývalí členové, ale i rodiny činovníků. Během výpravy probíhaly hry, kterých se účastnily děti, ale i vedoucí a ostatní dospělí účastníci. Naše výprava mířila do Jestřebí, kde se před 100 lety konala první výprava našeho střediska vůbec. Tam měli účastníci za úkol nakreslit zříceninu hradu Jestřebí a tuto kartičku pak dostal jiný účastník na konci výpravy jako pamětní lístek. Jediné co nás trochu mrzelo, byl fakt, že značnou část výpravy nám pršelo, ale kdo zná 13. zákon skautů, tak ví, že skaut je nepromokavý. S sebou jsme měli i původní fotku skautů, kteří se zde v roce 1921 vyfotili, proto jsme si na stejném místě o 100 let později fotku také udělali. Závěrem jsme položili věnec na hrob br. Emanuela Šaška – Bobra, který byl prvním vedoucím českolipského střediska po r. 1989, a věnovali mu tichou vzpomínku.

Děkujeme všem, kteří se výpravy zúčastnili a těšíme se na setkání i s dalšími na dalších akcích k oslavám 100 let našeho střediska.

Fotky najdete zde: https://photos.app.goo.gl/RXrDWxUHWZxNYVsy9